WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318
JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85
***
JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia, Hob. I:39
Koncertszerű operaelőadás két felvonásban, egy szünettel, olasz nyelven
A Nemzeti Énekkar koncertje
Koncertszerű operaelőadás három felvonásban, két szünettel, olasz nyelven
A Nemzeti Filharmonikusok karácsonyi hangversenye
BONIFAZIO ASIOLI: f-moll szimfónia
GIOVANNI BATTISTA VIOTTI: a-moll hegedűverseny, No. 22, G. 97
***
JOSEPH HAYDN: 104. (D-dúr, „London”) szimfónia, Hob. I:104
JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56
RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra
***
HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia, op. 17 – zenekari részletek (Szerelmi jelenet, Mab királynő-scherzo, A magányos Rómeó, Báli jelenet)
KODÁLY ZOLTÁN: Galántai táncok
KECSKÉS D. BALÁZS: Brácsaverseny
***
ANTONÍN DVOŘÁK: VIII. (G-dúr) szimfónia, op. 88
Ha csak futó pillantást vetünk a Kossuth-díjas Vashegyi György vezényletével a Nemzeti Filharmonikus Zenekar hangversenyén megszólaló művekre, legelső észrevételünk talán arról szólhat, milyen vonzó stiláris, műfaji és előadóapparátus tekintetében megvalósuló változatosságot kínál az est programja.
Izgalmas műsorral várja a közönséget a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és vendége, a hegedűművészként és karmesterként egyaránt pódiumra lépő francia muzsikus, Julien Chauvin.
Koncertszerű operaelőadás három felvonásban, egy szünettel, francia nyelven
Vajda János (1949) 2000-ben komponálta Titanic című szimfonikus költeményét a Danubia Szimfonikus Zenekar felkérésének eleget téve.
A Nemzeti Filharmonikusok művészeinek kamarakoncertje
A világszerte ünnepelt német szoprán, Marlis Petersen lesz a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólistája azon a hangversenyen, amelyen az együttest főzeneigazgatója, Vashegyi György a bécsi Musikverein nagytermében vezényli 2025. március 5-én.
A Nemzeti Filharmonikusok művészeinek kamarakoncertje
Egy nappal a francia impresszionista komponista 150. születésnapja után rá emlékezünk, kamaraművei és mások alkotásai által idézve fel hatását a kortársakra és az őt követő generációra.
oratórium német nyelven
A magyar XX. század és a bécsi klasszika között osztja meg hangversenyének műsorát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Kocsis bérlet harmadik estjén.
Hányféle jelentést rejthet magában egy műfajnév, a szvit? A Nemzeti Filharmonikus Zenekar Lukács bérletének harmadik hangversenyén elgondolkozhat ezen a zenehallgató.
XXI. SZÁZADI KORTÁRSAINK
A Nemzeti Filharmonikusok művészeinek kamarakoncertje
Egy hangverseny, amely kitűnő alkalmat kínál zenei horizontunk szélesítésére.
François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.
Hangverseny látogatók tízezrei őrzik emlékezetükben azoknak a május 30-i koncerteknek az élményét, amelyeken Kocsis Zoltán gyermekek javát szolgáló jótékony célú produkciókkal ünnepelte születésnapját.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!