Jegyek és bérletek

Program


A magyar klasszikus zene napja In memoriam Kocsis Zoltán
4

A magyar klasszikus zene napja In memoriam Kocsis Zoltán

Kocsis Zoltán szellemisége keretbe foglalja a Nemzeti Filharmonikusok évadját. Novemberben halálának évfordulójáról emlékezünk meg koncerttel, május végén, születésnapján pedig a Zeneakadémiával közösen, hagyományteremtő szándékkal rendezzük meg a magyar klasszikus zene napját, régi értékeket ápolva és újak születését ösztönözve.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: május 30. csütörtök, 19:30

A MAGYAR KLASSZIKUS ZENE NAPJA

Műsor:
HUSZÁR LAJOS: Szólt hozzám a Csend

***
BARTÓK BÉLA: I. hegedűverseny, Sz. 36, BB 48a

DOHNÁNYI ERNŐ: Ruralia Hungarica, op. 32b

Baráti Kristóf - hegedű
Miksch Adrienn - szoprán
Meláth Andrea - mezzoszoprán
Fülep Máté - bariton

Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

Kocsis Zoltán szellemisége keretbe foglalja a Nemzeti Filharmonikusok évadját. Novemberben halálának évfordulójáról emlékezünk meg koncerttel, május végén, születésnapján pedig – ezen a napon minden évben jótékonysági hangversenyen lépett fel a Nemzeti Filharmonikusok élén – a Zeneakadémiával közösen, hagyományteremtő szándékkal rendezzük meg a magyar klasszikus zene napját, régi értékeket ápolva és újak születését ösztönözve.

Huszár Lajos 1948-ban született Hódmezővásárhelyen, élete nagy részét Szegeden töltötte. Zeneszerzői munkássága a hagyományt ötvözi a modernség eszköztárával. 1994 és 1998 között A csend címmel operát írt Balázs Béla meséje nyomán. Szólt hozzám a Csend című most felhangzó alkotása az opera egy részletének átdolgozása. Bartók Béla 1907-1908 körül keletkezett I. hegedűversenyét az ifjú zeneszerző Geyer Stefi iránt érzett viszonzatlan szerelme inspirálta. A kéttételes művet csak a hegedűművésznő és a zeneszerző halála után, 1958-ban mutatták be. Dohnányi Ernő magyar népdalokat feldolgozó sorozata, a Ruralia Hungarica a komponista életében egyik legnépszerűbb darabjának számított, ma azonban csak elvétve hallható. Az 1924-ben bemutatott opus eredeti zongoraváltozatának hét tétele közül Dohnányi ötöt hangszerelt meg zenekarra. Baráti Kristóf korunk egyik legjelentősebb magyar hegedűművésze, akinek művészetét világszerte lelkesen ünneplik. A koncert vokális szólistái, Miksch Adrienn, Meláth Andrea és Fülep Máté a hazai énekestársadalom kiemelkedő képviselői. Takács-Nagy Gábor a Takács Vonósnégyes alapító primáriusaként vált világhírűvé, később azonban karmesterként szerzett megbecsülést nemcsak Magyarországon, hanem Európa legjelentősebb zenei központjaiban is.

Ajánlatunk


Izgalmas műsorral várja a közönséget a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és vendége, a hegedűművészként és karmesterként egyaránt pódiumra lépő francia muzsikus, Julien Chauvin.

A Nemzeti Filharmonikusok művészeinek kamarakoncertje

Ajánló


akár -30%
ÁLOMTÁNCOK Lukács/3 Jegyvásárlás

Hányféle jelentést rejthet magában egy műfajnév, a szvit? A Nemzeti Filharmonikus Zenekar Lukács bérletének harmadik hangversenyén elgondolkozhat ezen a zenehallgató.

akár -30%
BRÁCSAVERSENY Lukács/1 Jegyvásárlás

KODÁLY ZOLTÁN: Galántai táncok KECSKÉS D. BALÁZS: Brácsaverseny *** ANTONÍN DVOŘÁK: VIII. (G-dúr) szimfónia, op. 88

akár -30%
BRAHMS, STRAUSS, BERLIOZ - LAWRENCE FOSTER Kocsis/1 Jegyvásárlás

JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!