Csajkovszkij és Rachmaninov művek - Farkas Gábor-zongora, vezényel: Kovács János
Vezényel: Kovács János
Közreműködik: Farkas Gábor (zongora)
Vezényel: Kovács János
Közreműködik: Farkas Gábor (zongora)
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. május 10. szerda, 19:30
Orosz és európai hagyományokat egyedi módon ötvöző zeneszerzők jól ismert művei szólnak a koncerten. Mindkettő a dallam apoteózisaként aposztrofálható, hiszen a hallgatót szinte végig folyamatos melódia tartja fogságában, köti le figyelmét, az oroszos, éneklő dallamokkal nem is lehet betelni. Csajkovszkij harmincas évei közepén komponált zongoraversenye elsősorban nyitótémájának köszönheti népszerűségét, jóllehet ez a dallam soha többé nem tér vissza a mű során. Körülbelül a zongoraversenyt komponáló zeneszerzővel egyidős az a kiváló szólista is, akinek a közreműködésével hallhatjuk ezt a csodálatos remekművet. Farkas Gábor volt a szólistája a 2011-es Liszt-év nyitókoncertjének, amelyen Kocsis Zoltán vezényletével a Nemzeti Filharmonikus Zenekar játszott, és amelynek felvétele oly nagy sikert aratott nemzetközi téren is. Az Ózdon született, ma már világszerte koncertező művész elnyerte a New York Concert Artist & Associates által kiírt verseny fődíját, amelynek eredményeként 2016 márciusában a Carnegie Hallban adott szólóestet. Csajkovszkij és Rachmaninov egyenes ági leszármazottak, legalábbis zenei értelemben, hiszen Rachmaninov példaképének tekintette idősebb honfitársát. Második szimfóniája a fiatal muzsikus nagy lélegzetű alkotása, 1908-ban fejezte be, ekkor már II. zongoraversenye révén nagy hírnévnek örvendett. Az est karmestere a Magyar Állami Operaház első karmestere, örökös tagja, napjaink egyik legnevesebb magyar dirigens egyénisége.
Csajkovszkij: I. zongoraverseny b-moll, op. 23
Rachmaninov: II. szimfónia e-moll, op. 27
Ha csak futó pillantást vetünk a Kossuth-díjas Vashegyi György vezényletével a Nemzeti Filharmonikus Zenekar hangversenyén megszólaló művekre, legelső észrevételünk talán arról szólhat, milyen vonzó stiláris, műfaji és előadóapparátus tekintetében megvalósuló változatosságot kínál az est programja.
Vajda János (1949) 2000-ben komponálta Titanic című szimfonikus költeményét a Danubia Szimfonikus Zenekar felkérésének eleget téve.
Koncertszerű operaelőadás három felvonásban, két szünettel, olasz nyelven
A világszerte ünnepelt német szoprán, Marlis Petersen lesz a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólistája azon a hangversenyen, amelyen az együttest főzeneigazgatója,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!