
IMA ÉS FOHÁSZ Pászti/1
A Nemzeti Énekkar koncertje
több
A Nemzeti Énekkar koncertje
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. november 19. kedd, 19:30
HEINRICH SCHÜTZ: An den Wassern zu Babel, SWV 37
ANDREAS HAMMERSCHMIDT: Ach Jesus stirbt
JOHANN MICHAEL BACH: Nun hab ich überwunden
Művészeti vezető: Gavodi Zoltán, a Nemzeti Énekkar tenor szólamának művésze
FRANZ SCHUBERT: Gebet, D. 815
FRANZ SCHUBERT: Gott im Ungewitter, D. 985
Művészeti vezető: Bizják Dóra (zongora), a Nemzeti Énekkar korrepetitora, alt szólamvezetője
SZERGEJ RACHMANINOV: Aranyszájú Szent János liturgiája – 3., 8. tétel
Művészeti vezető: Viszló István, A Nemzeti Énekkar tenor szólamának művésze
HORVÁTH MÁRTON LEVENTE: O salutaris hostia
CSEMICZKY MIKLÓS: Pater Noster
ORBÁN GYÖRGY: 90. genfi zsoltár
ORBÁN GYÖRGY: 150. genfi zsoltár
Művészeti vezető: Fekete Andrea, a Nemzeti Énekkar szoprán szólamvezetője és Kálmán László, a Nemzeti Énekkar karigazgató-helyettese
A Nemzeti Énekkar hangversenyének története van: a koncertet korábban egyszer már műsorra tűzték, ám az esemény a koronavírusjárvány miatt nem a megszokott keretek között valósult meg: élő közvetítésben láthatták-hallhatták az érdeklődők. Közös örömünk, hogy most újra műsorra kerülhetett! Az est során német, osztrák, orosz és magyar egyházi zene szólal meg: zsoltárok és más vallásos szövegek a cappella megzenésítései Heinrich Schütz, Andreas Hammerschmidt és Johann Michael Bach, Schubert és Rachmaninov, Horváth Márton Levente, Csemiczky Miklós és Orbán György terméséből. Érdekesség, hogy a produkciókat a kórus művészei tanították be.
Nagyobbrészt különlegességek követik egymást a Nemzeti Énekkar zsoltárok és más vallásos szövegek megzenésítéseiből összeállított a cappella estjének műsorán, hiszen nem minden nap kínálkozik lehetőségünk Heinrich Schütz, Andreas Hammerschmidt vagy Johann Michael Bach műveit hallani. De Franz Schubert kóruskompozíciói is ritkán bukkannak fel a hangversenyprogramokon, nem is beszélve Rachmaninov Aranyszájú Szent János liturgiája című alkotásáról – amelynek ezúttal 3. és 8. tétele szólal meg –, vagy magyar zeneszerző kortársaink, Horváth Márton Levente, Csemiczky Miklós és Orbán György terméséről. Fontos eleme a programnak a változatosság, amely mind a – német, osztrák, orosz és magyar – szerzők nemzetisége, mind a muzsikák által képviselt korszakok területén érvényesül: hallunk kórusművet a XVII., a XIX., a XX. és a XXI. század zenéjének képviseletében. Fontos újdonság, hogy ezúttal a produkciókat maguk a kórus művészei tanították be. A koncert minden fejezetének van egy-egy „felelőse”: a különböző műsorrészek megszólaltatására Gavodi Zoltán, Bizják Dóra, Viszló István, Fekete Andrea, illetve Kálmán László művészeti vezetésével készült fel a Nemzeti Énekkar.
Mozart d-moll Kyriéje ritkaság, ahogyan különlegesség a Thamos, Egyiptom királya című kísérőzene is, amelyet a Nemzeti Filharmonikusok Kocsis bérletének negyedik estjén a belőle készült hangszeres szvit képvisel.
A szláv romantika három arcát villantja fel a Nemzeti Filharmonikusok Kocsis bérletének első hangversenye.
A 2025/2026-os évad nyitóhangversenyén a Nemzeti Filharmonikus Zenekar az együttes főzeneigazgatója, a Kossuth-díjas Vashegyi György vezényletével mindenekelőtt jóleső visszatekintésre invitálja közönségét, megszólaltatva Lalo operája, az Ys királya nyitányát, amely a mű magyarországi bemutatójának közelmúltbeli sikerét idézi fel.
A három hangversenyből álló Lukács bérlet csupa felfedezés. Mindenekelőtt két fiatal karmester nevét jegyezhetjük meg, hiszen a középgenerációt képviselő Héja…
Hangverseny látogatók tízezrei őrzik emlékezetükben azoknak a május 30-i koncerteknek az élményét, amelyeken Kocsis Zoltán gyermekek javát szolgáló jótékony célú…
Koncertszerű operaelőadás négy felvonásban, egy szünettel, olasz nyelven
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!