Jegyek és bérletek

Program


Skócia Kocsis bérlet / 3

Skócia Kocsis bérlet / 3

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Hebridák – nyitány, op. 26
Wolfgang Amadeus Mozart: C-dúr oboaverseny, K. 314
Felix Mendelssohn-Bartholdy: III. (a-moll, „Skót”) szimfónia, op. 56

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 10. csütörtök, 19:30

2022. február 10., csütörtök, 19:30
Várható befejezés: 21:10
Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
Kocsis bérlet / 3

Skócia

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Hebridák – nyitány, op. 26
Wolfgang Amadeus Mozart: C-dúr oboaverseny, K. 314
***
Felix Mendelssohn-Bartholdy: III. (a-moll, „Skót”) szimfónia, op. 56

Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel és oboán közreműködik: François Leleux

Mendelssohn és Mozart: összeillenek? Nagyon is, hiszen a gyermek Felix tüneményes tehetségét atyai barátja, a költőfejedelem Goethe Wolfgang Amadeus zsenialitásához hasonlította. Ezen az estén a két géniusz találkozik: egy Mozart-versenyművet hallunk két szimfonikus Mendelssohn-darab testvéri ölelésében. Az élmény abból a szempontból is egységesnek ígérkezik, hogy aki a versenyművet játssza és a zenekari kompozíciókat vezényli, ugyanaz a művész: korunk egyik legkiválóbb oboása, aki karmesterként is kiemelkedő.

A romantikusok muzsikáját gyakorta ihlették zenén kívüli élmények. Ebben Liszt járt az élen: őt zene írására késztette vers, próza, dráma, filozófiai mű, táj, épület, szobor, festmény. De barátja, Mendelssohn sem zárkózott el a külső inspirációforrásoktól. Ezen az estén két hasonló élményvilág által életre hívott remeklése hallható, hiszen mind a Hebridák-nyitány (1830/32), mind a Skót szimfónia (1842) a ködös-hűvös, romantikus skóciai tájakon tett utazásai során átélt élmények adósa. S ami a kettő között megszólal, Mozart kecses, könnyed, csevegő hangvételű Oboaversenye? Nos, ez szintén „élményzene”, csak éppen az élmény ezúttal nem egy táj, hanem egy muzsikus játéka. Ahogyan Mozart kürtműveit barátja, Joseph Leutgeb, klarinétműveit egy másik barát, Anton Stadler, az Oboaversenyt a salzburgi hercegérseki zenekar oboása, Giuseppe Ferlendis számára komponálta. Ferlendis sokoldalú volt: nemcsak oboázott, zenét is szerzett. Kései utóda, François Leleux is sokoldalú, de ő a fúvós hangszerjáték mellett a vezénylésben jeleskedik. Szólista tevékenysége és a dirigálás mellett aktívan kamarazenél is, egy világsztárokból álló fúvósötös, a Les Vents Français oszlopos tagjaként.

Ajánlatunk


A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Ajánló


akár -30%
Les deux Stabats Kocsis/3 Jegyvásárlás

A zenében a historizmus nemcsak azt jelenti, hogy korabeli hangszerek kópiáin szólalnak meg régi művek: olykor azt is, hogy az…

akár -30%
A magyar klasszikus zene napja In memoriam Kocsis Zoltán Jegyvásárlás

Kocsis Zoltán szellemisége keretbe foglalja a Nemzeti Filharmonikusok évadját. Novemberben halálának évfordulójáról emlékezünk meg koncerttel, május végén, születésnapján pedig a…

akár -30%
Befejezetlen szimfónia Jegyvásárlás

Kalauzunk az ismert és ismeretlen értékek világában a fiatal magyar zongoraművészek egyik legjobbja és a hazai karmesterek középgenerációjának népszerű, sokoldalú…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!