
Zenemánia - avagy minden, ami Zene - Ifjúsági bérlet 1.
Zenemánia - három koncert, három romantikus remekmű a Nemzeti Filharmonikusokkal és Dinyés Dániel házigazda-karmesterrel. több
Zenemánia - három koncert, három romantikus remekmű a Nemzeti Filharmonikusokkal és Dinyés Dániel házigazda-karmesterrel. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. október 28. vasárnap, 15:00
Azok, akik a karmesteri magyarázatokkal színesített pompás programokat végighallgatják, garantáltan az értékes zene szerelmesei lesznek.
Henrik Ibsen maga kérte fel Edvard Grieget, hogy komponáljon kísérőzenét Peer Gynt című színműve ősbemutatójára. Grieg a kísérőzene tételeiből később két hangversenyszvitet is összeállított, melyek napjainkban is gyakran hallhatók koncertteremben. Olyan közismert tételei szerepelnek bennük, mint az Anitra tánca, Solvejg dala vagy A hegyi király csarnokában.
Grieg kísérőzenéje nem Ibsen drámájának modernségét ragadja meg, hanem inkább a vadregényes északi erdők misztikus lényekkel benépesített világát mutatja be. 1948-ban Harald Saeverud norvég zeneszerző új kísérőzenét komponált a Peer Gynthöz, Grieg zenéjét napjainkban inkább csak részleteiben - gyakran ironizálva - idézik a színmű előadásain.
Műsor:
GRIEG: Peer Gynt szvit, op. 23
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Házigazda és karmester: Dinyés Dániel
Francia est a kifinomultság, a színek, a hangulatok – és a pátosz – jegyében. Debussy műve, az Egy faun délutánja a születő impresszionizmust, Saint-Saëns két kompozíciója, az a-moll csellóverseny és a rendkívül népszerű Orgonaszimfónia a romantikát képviseli – az utóbbi nem kevés Liszt-hatást is befogadva.
Koncertszerű operaelőadás négy felvonásban, egy szünettel, olasz nyelven
Várható befejezés: 21:30
Mi lehetne szebb hangzó ajándék egy héttel karácsony előtt, mint egy Magyarországon ismeretlen, háromrészes oratórium, amely éppen Jézus életének kevéssé…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!