Nyári Károly (Győr, 1962. június 29. – ) Lyra-díjas jazz-zongorista, énekes, dalszerző, előadóművész, a magyar zenei élet kiemelkedő alakja, aki különleges énekhangjával és virtuóz zongorajátékával mindenkor elkápráztatja közönségét. Európa számos koncerttermében sikeres, teltházas koncertjeivel lép fel. Az évek során már tradícióvá vált év végi ünnepi koncertje, amely várva várt eseménynek számít az igényes zenét kedvelők körében. A művész lányai, Nyári Aliz és Nyári Edit szintén a zenei pályát választották és együttest alakítottak Nyári Lányok néven. A tehetséges énekes testvérpárt 2010-ben ismerhette meg a szélesebb közönség. Fia, Nyári Károly jelenleg a konzervatórium klasszikus zongora szakán folytat tanulmányokat.
Nyári Károly a győri Liszt Ferenc Zeneiskolában kezdte klasszikus zongora tanulmányait. Tizenhárom éves korában országos zongoraversenyt nyert. Középiskolába a győri Zeneművészeti Szakközépiskola klasszikus zongora szakára járt, de ekkor már egyre inkább kezdett érdeklődni a jazz iránt.
Előadóművészi és zongoratanári diplomáját a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Konzervatórium jazz-zongora tanszakán szerezte meg Gonda János növendékeként.
1986-tól szólókarrierjét Hollandiában kezdte, ahol átütő sikereket ért el.
Fellépései alkalmával számos világsztárral játszott együtt, úgy mint Chaka Khan, Gloria Estefan, Mariah Carey, Phil Collins, Michael Jackson, Elton John, Luciano Pavarotti vagy Frank Sinatra, aki egy közös fellépésük után saját mikrofonját adta ajándékba a művésznek. Televízió- és rádióműsorok sztárjaként szerepelt. Sikereinek köszönhetően megkapta a holland állampolgárságot.
Magyarországon több albuma jelent meg, valamint rádió és televízió show műsor rendszeres szereplője. Itthon is számos világsztárnak játszott, mint Al di Meola, Robbie Williams,Paul McCartney, Sting, Madonna, Antonio Banderas, akik elismerték tehetségét és barátságot is kötöttek vele.
Első lemeze "Én voltam boldogabb” címmel 1998-ban jelent meg. A jazz-es hangvételű válogatás méltán kapott jó kritikát és aratott sikert szakmai körökben is. A lemezen 35 kiváló muzsikusból alakult big-band zenekar működött közre.
Pályájának meghatározó állomásaként 2002-ben megkapta a kiváló zenei tehetségért járó Lyra-díjat, majd ezt követően sikerei és a kedvező visszhangok lehetővé tették az előadó számára, hogy 2004-ben elkészítse második albumát "Földi Csillagok” címmel az RTL Zeneklub kiadásában.
2005-ben alapította meg jazz-trióját, amely több hazai és európai fesztiválon ért el kimagasló sikereket. Még ebben az évben december 27-én az Uránia Nemzeti FilmszínházDísztermében "A Nők Gyűrűjében" címmel, fergeteges teltházas karácsonyi koncerttel lepte meg az igényes közönséget big-band zenekari kísérettel.
"A Zongorista” című koncert show alkalmával 2007. december 27-én saját varázslatos világába kalauzolta a közönségét a Budapest Jazz Orchestra közreműködésével a Thália Színházban, ahol egy évvel később, szintén a Budapest Jazz Orchestra kíséretében “Slágerek a Múltból” címmel tartotta meg, a már hagyománnyá vált, teltházas karácsonyi koncertjét.
Az ország legnagyobb koncerttermében a Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben került megrendezésre "My Way" című Sinatra koncertje 2009. április 21-én, amelyet a Jazzy Rádió élőben, megszakítás nélkül közvetített. A nagy sikerű koncerten a Budapest Jazz Orchestra és a Nemzeti Filharmonikusok vonósai működtek közre.
2010. szeptember 22-én "Love Story” című szimfonikus koncertet adott az előadó a Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben. A szimfonikus nagy-koncerten a magyar könnyűzene legendáinak slágerei mellett, filmzenék és a legkedveltebb, legszebb saját dalai hangzottak el a MÁV Szimfonikus Zenekar kíséretével.
Ugyanebben az évben november 30-án megjelent a művész harmadik albuma "Love Story" címmel. Az album különlegessége, hogy a dalok évtizedekkel születésük után eredeti szimfonikus zenekari kísérettel kerültek felvételre. Az album megjelenését követően, lemezbemutató koncertturné alkalmával vidéki nagyvárosok kiemelt színház és koncerttermeiben lépett fel nagy sikerrel.
Az Európai Unió Tanácsának soros elnöksége felkérésére adott koncertet a Szépművészeti Múzeumban 2011. március 31-én, ahol művészetével méltó módon képviselte a magyar kultúrát.
Augusztus 21-én a Párizsi Garnier Operában fergeteges koncertjével kápráztatta el a közönséget a Nemzetközi Judo Szövetség fennállásának 60. évfordulójára megrendezett Gálaest alkalmával. A meghívottak között ott volt a francia köztársasági elnök Nicolas Sarkozy és Vlagyimir Putyin orosz elnök is.
A Tisztelet Társasága 2012. január 31-én Tisztelet-díjat adományozott kiemelkedő munkája elismeréseként a művésznek.
A Londoni Olimpián hazánkat képviselte művészetével és 2012. augusztus 3-án fellépett a Nemzetközi Judo Szövetség meghívására. December 27-én "White Christmas" című karácsonyi koncertje került bemutatásra a New York Palota Báltermében a Budapest Jazz Orchestra kíséretével.
2013. február 14-én a Győri Filharmonikus Zenekarral szülővárosában, Győrben a Richter teremben adott nagy sikerű, teltházas szimfonikus koncertet. December 27-én és 28-án "Karácsony a Royalban" címmel dupla teltházas karácsonyi koncertjét hallhatta a közönség a Budapest Jazz Orchestra közreműködésével az ország legimpozánsabb báltermében.
"Love Story" címmel szimfonikus koncertje került bemutatásra a Miskolci Művészetek Házában a Miskolci Szimfonikus Zenekar közreműködésével 2014. április 4-én. Augusztus 8-án a MoM Kulturális Központban a Hello Budapest Fesztivál keretében teltházas koncertje került bemutatásra. Az év végén december 27-én és 28-án "Karácsonyi koncert" címmel fergeteges, dupla teltházas hagyományos karácsonyi koncerttel lepte meg a közönségeset a Magyar Virtuózok Kamarazenekar közreműködésével a Corinthia Hotel báltermében.
Egy évvel később 2015. december 27-én és 28-án „Ünnepi Szimfonikus koncert” címmel dupla teltházas karácsonyi koncertet adott a Budapest Jazz Orchestra és a Budapesti Primarius Szimfonikus Zenekar közreműködésével az Erkel Színházban. A koncerten fellépett Nyári Károly két lánya, Aliz és Edit, továbbá Szulák Andrea és Malek Andrea.
2016. április 4-én a Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben pályája 30. évfordulójának alkalmából "Úgy szeretlek téged" címmel jubileumi koncerttel készül. A koncerten a magyar könnyűzene legnagyobb slágerei mellett, filmzenék és a legkedveltebb, legszebb saját dalai hallható szimfonikus zenekari kísérettel.
- 2002. Lyra-díj
- 2012. Tisztelet-díj
- 2005. december 27. A Nők Gyűrűjében koncert (helyszín: Uránia Nemzeti Filmszínház, közreműködők: Big-band zenekar)
- 2007. december 27. A Zongorista koncert show (helyszín: Thália Színház, közreműködők: Budapest Jazz Orchestra)
- 2008. december 28. Slágerek a múltból koncert show (helyszín: Thália Színház, közreműködők: Budapest Jazz Orchestra)
- 2009. április 21. My Way Sinatra koncert a Jazzy Rádió élő közvetítésében (helyszín: Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem, közreműködők: Budapest Jazz Orchestra és a Nemzeti Filharmonikusok vonósai)
- 2010. szeptember 22. Love Story szimfonikus koncert (helyszín: Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem, közreműködők: MÁV Szimfonikus Zenekar)
- 2011. augusztus 21. koncert (helyszín: Garnier Operaház, Párizs)
- 2012. augusztus 3. koncert a londoni olimpián (helyszín: Hotel Dorchester, London)
- 2012. december 27. White Christmas karácsonyi koncert (helyszín: New York Palota Bálterme, közreműködők: Budapest Jazz Orchestra és a Jazz and More (JAM) kórus)
- 2013. február 14. Love Story szimfonikus koncert (helyszín: Győr Richter terem, közreműködők: Győri Filharmonikus Zenekar)
- 2013. december 27-28. Karácsony a Royalban (közreműködők: Budapest Jazz Orchestra)
- 2014. április 4. Love Story szimfonikus koncert (közreműködők: Miskolci Szimfonikus Zenekar, helyszín: Miskolci Művészetek Háza)
- 2014. augusztus 8. koncert a Hello Budapest Fesztivál keretében (helyszín: MoM Kulturális Központ)
- 2014. december 27-28. Karácsonyi koncert (közreműködők: Magyar Virtuózok Kamarazenekar, helyszín: Corinthia Hotel Royal Grand Bálterem)
- 2015. december 27-28. Ünnepi Szimfonikus koncert (közreműködők: Budapest Jazz Orchestra, Budapesti Primarius Szimfonikus Zenekar)