Ferencsik-bérlet 3. Élet és halál - vezényel: Hamar Zsolt
Haydn, Beethoven, Schumann, Wagner és Strauss művei csendülnek fel ezen az estén.
Haydn, Beethoven, Schumann, Wagner és Strauss művei csendülnek fel ezen az estén.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. december 13. csütörtök, 19:30
HAYDN: A megjutalmazott hűség – nyitány
BEETHOVEN: Ah, perfido! – koncertária, op. 65
SCHUMANN: Nyitány, Scherzo es Finale, op. 52
WAGNER: Trisztán es Izolda – Előjáték es Izolda szerelmi halála
R. STRAUSS: Halál és megdicsőülés
Karita Mattila – szoprán
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Hamar Zsolt
Élet és halál
Hűség és hűtlenség, élet és halál kérdéseivel foglalkozó „tematikus” koncert művei közül a mondai időkben játszódó Haydn-nyitány (1800) majdnem egy időben született Beethoven koncertáriájával (1808). Ez utóbbi címe az énekes szólista bevezető recitativójára utal, amely egy elhagyott szerelmes asszony fájdalmas jajkiáltása: „Ah, perfido…” (Ah, szószegő, hamis eskü, barbár áruló, elmégy?”) Wagner Trisztán-előjátéka (1859) fiziológiailag és pszichológiailag is pontos ábrázolása az eksztatikus szerelmi mámornak, Izolda zenéje pedig a hősnő szerelmi halálának. Richard Strauss a „Halál és megdicsőülés” című 1889-ben írt művének ihletője egy súlyos betegségből történő szerencsés felépülése, melynek során a szerzőben felmerült az „… a gondolat, hogy egy olyan ember halálát ábrázoljam, aki a legmagasabb célokért harcolt, küzdött – és művemben egy tiszta lelkű művészt rajzoltam meg.” Az est szólistája Karita Mattila (1960) finn operaénekesnő, a nemzetközti operaélet sztárja lesz, akit a BBC Music Magazine 2007-ben korunk legfontosabb szopránjai közé sorolt.
Hányféle jelentést rejthet magában egy műfajnév, a szvit? A Nemzeti Filharmonikus Zenekar Lukács bérletének harmadik hangversenyén elgondolkozhat ezen a zenehallgató.
A magyar XX. század és a bécsi klasszika között osztja meg hangversenyének műsorát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Kocsis bérlet harmadik estjén.
François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.
Ha csak futó pillantást vetünk a Kossuth-díjas Vashegyi György vezényletével a Nemzeti Filharmonikus Zenekar hangversenyén megszólaló művekre, legelső észrevételünk talán…
A világszerte ünnepelt német szoprán, Marlis Petersen lesz a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólistája azon a hangversenyen, amelyen az együttest főzeneigazgatója,…
Koncertszerű operaelőadás három felvonásban, két szünettel, olasz nyelven
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!