Tickets

Program


Mozart-maraton – Requiem

Mozart-maraton – Requiem

2012. február 26-án, vasárnap 21 órakor Mozart-maraton Requiem koncert lesz a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben.

Közreműködik: Fodor Beatrix – szoprán, Mester Viktória – mezzoszoprán, Sébastien Droy – tenor, Kovács István – basszus, Szent Efrém Férfikar (művészeti vezető: Bubnó Tamás), , Schola Cantorum Budapestiensis (művészeti vezető: Mezei János).

Műsor: Mozart: Requiem, K. 626

 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, February 26 2012 9:00PM

A Budapesti Fesztiválzenekar és a Művészetek Palotája – Fischer Iván művészeti vezetésével – közösen hívta életre 2008-ban azt a kezdeményezést, amelynek keretében minden év februárjában, egy hétvégi napon kora reggeltől késő estig hangversenyek sora mutatja be egy-egy zeneszerző munkásságának legjavát, érzékeltetve annak sokszínűségét. Az előző években Csajkovszkij, Dvořák, Beethoven és Schubert életművével ismerkedhetett meg közelebbről az érdeklődő, 2012-ben Mozart szimfonikus műveit, kamarazenéjét, vokális alkotásait, az életmű népszerű és ritkábban hallható kompozícióit hallhatjuk a Művészetek Palotája tereiben, termeiben.

A koncertek mellett videóvetítések is lesznek, ezek jóvoltából nézhetünk újra legendás vagy egyszerűen csak nagy sikerű előadásokat világhírű előadókkal. Mindegyik szimfonikus koncerten más hazai zenekar játszik, a sort a rezidens Fesztiválzenekar zárja a Requiemmel.

A Fesztivál Színházban rendezendő koncertek közül – a fellépő különleges személye miatt – kiemelendő Rados Ferenc zongoraestje, de láthatjuk a kis Wolfgang első operáját, amit tizenkét évesen írt, és kiváló hazai kamarazenei formációk szólaltatják meg már érett kori alkotásait. Áriák, versenyművek, szimfóniák, kamarazenék – Mozarttól lesz hangos a Művészetek Palotája.

Suggestions


Concert-format opera performance in three acts, with one intermission, in Russian

Hungarian premiere sacred legend in four scenes, with one intermission, in French

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.